NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Czym charakteryzują się naścienne stacje ładowania oferowane przez iParts?

2022-04-12 10:55:00

Naścienne stacje ładowania, które są przeznaczone do samochodów elektrycznych oraz hybrydowych, wśród użytkowników znane są również jako tzw. Wallboxy.  W zależności od wersji, na którą kierowca się zdecyduje, będzie posiadał produkt o konkretnym kształcie, materiale, wyposażeniu oraz zabezpieczaniu elektrycznym. Jest to tak naprawdę złoty środek między stacjonarnymi stacjami ładowania o sporych gabarytach, a tymi przenośnymi.  

Jeżeli jesteście ciekawi, jakie zastosowanie mogą mieć naścienne stacje do ładowania do samochodów elektrycznych oraz hybrydowych, koniecznie przeczytajcie ten artykuł!

Dlaczego naścienne stacje ładowania do samochodów są dobrym wyborem?

Naścienne stacje ładowania pozwalają na pełne zasilanie samochodów na terenie własnej posesji. Są one urządzeniami o bardzo nowoczesnym designie oraz solidnej konstrukcji. Z reguły obudowa wykonana jest z PVC, albo malowanego proszkowo aluminium. Ponadto, wyposażona jest w wyświetlacz lub wskaźnik LED, który umożliwia odczytywanie parametrów pracy. Sama w sobie konstrukcja naściennej stacji ładowania umożliwia montaż na ścianie garażu lub dedykowanemu statywie. A wbudowana elektronika pozwala kontrolować komunikację między wspomnianym punktem a samochodem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze naściennej stacji ładowania?

Wybierając naścienną stację ładowania, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę posiadany model samochodu. W głównej mierze warto raz jeszcze sprawdzić, jakie możliwości posiada pokładowy prostownik oraz jaką pojemność ma akumulator.

W zależności od potrzeb użytkownika można zdecydować się na różne warianty mocy oraz wyposażenia dostępnych na rynku przydomowych stacji ładowania. Wybrane modele będą mogły zaoferować różnego typu możliwości komunikacji z kierowcą. I to wszystko dzięki bezprzewodowej sieci Wi-fi lub standardowi telefonii komórkowej, tzw. GSM-owi. Oba te rozwiązania umożliwią zarządzanie wybraną naścienną stacją za pomocą smartfonu. Wraz z wgraną aplikacją, kierowca będzie mógł mieć wgląd w informacje związane z czasem pracy czy kosztem ładowania.

Naścienna stacja ładowania Enelion Wallbox 3,7 kW

Ładowarka Enelion Wallbox w wersji EASY to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie intuicyjne użytkowanie tego typu urządzeń. Ten sprzęt zapewnia kierowcom podstawowe funkcjonalności oraz praktyczne podłączenie, które tak naprawdę nie będzie wymagało skorzystania z usług elektryka.

Srebrna obudowa Wallboxa została wykonana z anodowanego aluminium, odpornego na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. I to nawet na te stosunkowo agresywne, jak:

  • promieniowanie UV,
  • kwaśne deszcze
  • czy woda morska.

Anodowanie wpływa również pozytywnie na walory estetycznej samej obudowy, ponieważ dzięki niemu powierzchnia zyskuje delikatny połysk oraz praktycznie nie zatrzymując na sobie żadnego brudu. Przedni panel tej naściennej stacji ładowania stworzony został z odpornej na uszkodzenia plexi. I wyposażony został dodatkowo o podświetlenie LED, znajdujące się wokół gniazda, pokazujące aktualny status pracy ładowarki.

Więcej o innych częściach lub akcesoriach do samochodów elektrycznych znajdziecie tutaj: https://www.iparts.pl/samochody-elektryczne/ lub https://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/akcesoria,akcesoria-do-samochodow-elektrycznych,66-1114.html.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: